Vestavěné postele

Velké řešení pro malý byt

Dá se sklápěcí postel používat každý den nebo je to spíše příležitostné lůžko?

Ano, oproti jiným systémům je tato sklopná postel rovnocenná s klasickou postelí a lze ji plnohodnotně používat na denní bázi.

Nehrozí, že se postel samovolně zavře či sklopí? Mám malé děti.

Nemusíte se obávat, že se postel samovolně sklopí. Postel je zajištěna 10-12 silnými pružinami, které bezpečně brání samovolnému pohybu. Přestože manipulace s postelí je snadná, pro její vyklopení i zaklopení je potřeba vyvinout určitou sílu.

Je možné vyrobit na zakázku sklápěcí postel větší než je uváděný max. rozměr lůžka 180 x 200 cm?

Bohužel ne, vzhledem k zatížení konstrukce je rozměr sklápěcí postele 180 x 200 cm maximální.

Kde může být postel umístěna?

Postel může být umístěna v podstatě kdekoliv. Je pouze nutné, aby se její ukotvení provedlo do nosné zdi případně do podlahy s pevným podkladem. Hloubka 2 kotvících otvorů je ca 15 cm.

Jaké jsou vnější rozměry postele a kolik místa je potřeba na její vyklopení?

Rozměry postelí jsou identické s rozměry matrací. Při plánování je třeba počítat s vnějším rozměrem, který činí na šířku i výšku postele +15 cm (např. 160 x 200 vnější rozměr 175 x 215 cm). Pro rozloženou postel je třeba 225 cm.

Lze použít jakékoliv matrace a rošty? Pokud ne, můžete mi vhodné matrace a rošty dodat s postelí?

Velikost matrací i roštů je totožná s plochou sklopné postele. Výška matrací je pro bezproblémové zaklopení postele limitována 17 max. 18 cm (včetně potahu). Výška roštů pak 5 cm. Vhodné matrace Vám na základě Vašich požadavků doporučíme a dodáme jako součást zakázky na klíč.

Je sklápěcí postel vhodná pro vestavbu do nábytkové stěny?

Ano, toto je ideální řešení pro vybavení i malých interiérů. Nábytkové sestavy se sklápěcí postelí Pravan© jsou vyráběny na míru, dle Vašich požadavků a rozměrových dispozic daného prostoru.

Jaké je dodací doba zakázky?

Záleží na rozsahu objednávky, výběru materiálu a dekoru, popř. ozdobných prvků, osvětlení ad. Obvyklá lhůta montáže na klíč je do 2 měsíců od podpisu smlouvy.

Jaké jsou platební podmínky?

40 % předem s doplatkem při předání namontovaného nábytku (v hotovosti).